Koszule damskie - jak nosić??>

Damskie koszule to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów kobiecej garderoby. Uniwersalność ta związana jest z różnorodnością kolorów, wzorów i fasonów, ale i występowaniem wśród nich tej jednej, wyjątkowej: białej koszuli.

Koszula w stroju formalnym

Najlepiej na te okazje sprawdzi się gładka koszula o pastelowym kolorze albo najbardziej uniwersalna - biała. Pasuje ona idealnie do eleganckiego żakietu czy kardiganu, do spódnicy ołówkowej i bombki, spodni z materiału i dżinsowych. Możliwości jest naprawdę wiele. Dzięki zwykle prostemu krojowi oraz uniwersalnemu kolorowi koszule damskie komponują się idealnie z każdymi dodatkami. W stroju formalnym prezentują się najlepiej wpuszczone w spodnie bądź spódnicę.

Koszula na co dzień


Biała koszula będzie idealna także w mniej formalnym charakterze, na przykład jako element ubioru podczas romantycznej kolacji przy świecach czy wyjścia do kina ze znajomymi. Jednak najlepiej sprawdzą się w tej roli jej kolorowe i kraciaste odpowiedniki, charakteryzujące się zwykle bardziej swobodnym krojem, zapewniającym jeszcze więcej wygody. Idealnym rozwiązaniem dla takich kraciastych koszul damskich jest zestawienie ich z przetartymi dżinsami czy ogrodniczkami. Puszczone luźno nadają chłopięcego stylu, a związane nad pasem podkreślą talię.
Tags: