Olejek jojoba i arganowy dla przesuszonej skóry?>

Dla każdej kobiety uroda to jeden z najważniejszych aspektów, jednak aby cieszyć się piękną cerą, należy w odpowiedni sposób o nią zadbać. Każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, ponieważ w ten sposób nie traci ona swojej jędrności, przez co i zmarszczki zaczynają pojawiać się na skórze nieco później. Jakie jednak produkty warto wprowadzić do pielęgnacji, aby nawilżyć skórę?


Olejek jojoba


Olej ten bardzo szybko wchłania się w skórę, nie pozostawiając po sobie tłustego filmu. Regularne stosowanie olejku jojoba pomaga ochronić skórę przed nadmierną utratą wody, jednak wpływa również na wyregulowanie produkcji sebum. Niezwykle ważne jest również to, iż olejek jojoba łagodzi stany zapalne skóry, a także ochrania ją przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników.


Olej arganowy


Kolejnym bardzo dobrym produktem jest olej arganowy, który w swoim składzie zawiera bardzo duże ilości kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9, a także nieznaczną ilość witaminy E, dzięki czemu olejek ten działa na skórę nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Warto również wiedzieć o tym, iż olej arganowy działa przeciwzapalnie i łagodząco, wspomaga gojenie się ran, wzmacnia barierę lipidową skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, a także ochrania skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Tags: